Go to Top

Gongi- ja kristallhelid

 

Meditatiivne ja teraapiline kontsert-seanss Lihula mõisas, kus tutvustame helide mõju inimese teadvusele ning kehale.

Laulvate kristallkausside kontserdist osavõtul laseme oma keha ning meeli mõjutada helidel, mis lastakse kõlada sooviga muutuda puhtamaks ning terviklikumaks.
Kogu ruumi täidavad vähemalt viieteistkümnest kausist koosneva heliallikate komplekti vibratsioonid. Suurimad neist on kuni poolemeetrise läbimõõduga kausid, millest kostuvad helid mõjutavad kuulajate alumisi energiakeskuseid.
Väikseima läbimõõduga helikauss aga paitab oma helidega meie teadvuse kõrgeimaid sfääre.
Kristallkausside komplekt kokku valgustab kogu meid ümbritsevat ning laadib ja puhastab kuulajate füüsilist-, kui ka emotsionaalset-, mõtte- ja vaimkeha.
Toimub tasakaalustumine.
Puhaste toonidega kristallkausid kutsuvad meie keha kaasa laulma ning seeläbi tervenema.
Maailmaloomishelisid lisab kontserdile Päikesegong, mille läbimõõt on 95 cm ja helid kannavad kogu universumi alget.

Aivar Täpsi — uuema aja heliteraapiavahendite, kristall-helikausside, praktik.
Aivar on andnud juba üle viie aasta meditatiivseid kontserte helikaussidel ja gongidel.
Koostöös rahvamuusikutega esinenud projektikontserditel ja festivalidel (Labürindifestival, Muuseumiööd, Hiiu Folk) sünteesides vanu instrumente oma helitekitajatega. Lisaks alternatiiv- ja pärimusteraapiaid uurinud läbi šamanismi võtmete ning lisaks ka läbinud kolm astet reikiteraapia omandamisel. Täiendkoolitusena õpinud Krautmani Massaži- ja Terviseakadeemias hiina meditsiini aluseid.

Iseenesest on parim viis helide mõju nautimiseks lebades, ning seetõttu võtavad kuulajad võimalusel kaasa näiteks joogamati või aluse ja teki, ning lebavad helide kõlamise ajal pikaliasendis ja lõdvestunult. Aga meie loeng-kontserti sobib kuulata ka mugavalt toolil istudes.
Võimalik helivoogudesse laadima ja puhastuma tuua pudel vett, lemmik vääriskive.